Libor Šulák, ze Znojma na vrchol

Pro Libora Šuláka je letošní končící sezona jako jeden velký sen. V dresu Orlů se sice v play off neprobil přes brány čtvrtfinále, ovšem dostal pozvánku do reprezentace. Účastnil se tak přípravného kempu před MS. Zahrál si EHCH a probojoval se na závěrečný turnaj Euro Hockey Tour. S blížícím se mistrovstvím se kádr postupně zužoval, někteří hráči hlavní tým opustili, ale Libor v týmu stále zůstával. 

Pro mnohé byla nominace Šuláka velkým překvapením.

V závěrečné nominaci na MS 2017 se neobjevil třeba Jakub Kindl, naopk v ní nechyběl právě ofenzivní obránce Libor Šulák. Ze strany veřejného mínění se v různých diskuzích objevovaly pochyby o tom, že by obránce z EBEL neměl v nominaci předčít právě zmíněného Kindla. Ovšem Libor Šulák si pro účast na závěrečném turnaji řekl svými dobrými výkony po celou přípravu. Tady si dovolím trošku ze svého šuplíku přisadit. Coby nezávislý pisálek jsem byl přesvědčený, že se Libor na šampionátu neztratí, ba naopak, ukáže se v dobrém světle. A to se potvrdilo. Rovněž bych v budoucnu prosazoval nominace na základě formy hráčů. Podle mě by neměla být automatická jistota místa v sestavě jen kvůli tomu, že hrajete NHL. Ale to jsem odbočil.

Obecně se EBEL v očích tuzemské veřejnosti hodně podceňuje. Netvrdím, že je EBEL soutěží vysoce kvalitní (kupříkladu v oblasti rozhodcování), ale u nás není tak sledovaná. I proto může nominace překvapit, když se z "nějaké EBEL" dostane na  MS ofenzivní obránce mířící po sezoně do Finska. Ovšem kdo EBEL sleduje pravidelně, ví o místní kvalitě daleko více.

Libor Šulák na svůj první zápas na šampionátu čekal až do závěrečných bojů v základní skupině. Debutoval na MS v zápase se Švýcarskem, v posledním zápase ve skupině. Český tým v tomto zápase nepředvedl oslnivý výkon. I tak se Libor Šulák ukázal v dobrém světle. Chyběla střelba na bránu, tým trápila koncovka a tak to na sebe vzal Libor. Svým tradičním sjezdem z modré čáry před branku zařídil jediný gól českého výběru. Aneb kam se posila z NHL bojí, nastrčí Šuláka a ten to tam urve 🙂 Libor jasně ukázal, že hokej není složitá hra na kombinaci v rozích, v jednoduchosti je síla a jeho drájv do brány to jasně ukázal. Nastoupil také ve čtvrtfinále s Ruskem. Dva zápasy na MS, skvělý dojem a dovolená a příprava na Finskou ligu? Omyl. Snový rok se šťastnou sedmičkou pokračoval dál. Přišla nabídka z NHL a Libor dostal možnost bojovat o možnost hrát v základním týmu Detroitu Red Wings!! 

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *